Sözlü Çeviri

Hesaplı Çeviri uzmanlık alanı İngilizcenin yanı sıra Almanca, Fransızca, Arapça, Farsça, Rusça, Korece gibi dillerdeki yazılı çeviri ve tercüme ihtiyaçlarınızı karşılar. Hesaplı Çeviri ekibi BM raporlarından, kurumsal dergilere, oyun ara yüzlerinden faaliyet raporu çevirilerine kadar kapsamlı bir alanda deneyim sahibidir. Hesaplı Çeviri, yazılı çeviri kalitesini uzun yıllar boyunca oluşturduğu ve farklı kaynaklardan derlediği stil kılavuzuna göre tutarlı bir şekilde takip eder. Bir raporunuzdaki tarih yazımı diğer raporda olduğu gibi korunur. Bir belgenizdeki unvan yazımı diğerinde de aynıdır. Terminoloji yönetimi sayesinde sektör dilini çeviriye olduğu gibi yansıtır. Kısacası, aynı terim hep aynı şekilde çevrilir.

Hesaplı Çeviri yazılı çeviri hizmetlerini, sabit çeviri ekibimiz, freelance tercüman kadromuz ve çeviri teknolojileriyle sunar. Çevirmen girdisiyle beslenen yazılım sistemi sayesinde müşteriye özgü dili (akademik, teknik, edebi) tüm dokümanlara yansıtır. Hesaplı Çeviri’nin bu çeviri sistemi sayesinde tutarlılık çevirmen değişikliğinde bile korunur. Hesaplı Çeviri, müşteri bilgilerini 3. taraflarla paylaşmaz.

Yazılı çeviri sektörünün dinamik doğasını bilen ve kalite-ücret dengesi arayışındaki müşterilerine önem veren Hesaplı Çeviri, bu hizmeti Hibrit, Plus ve Profesyonel tarifeleriyle sunuyor.

Simultane Çeviri

Türkçedeki karşılığı eş zamanlı çeviri olan simultane çeviri, bir konuşmanın çevirmen tarafından eş zamanlı olarak çevrilme işlemine denir. Simultane çeviri ilk olarak İkinci Dünya Savaşı sona erdikten sonra, Nürnberg Duruşması sırasında yapılmış olup günümüzde de en yaygın olarak yapılan sözlü çeviri türüdür. Uluslararası etkiletişimin ve ticaretin artması sonucu simultane çeviri hizmetine olan rağbet de artmıştır.

l

Ardıl Çeviri

Ardıl çeviri, tercümanın notlar alarak dinlediği bir konuşmayı eş zamanlı değil, bloklar halinde çevirmesi işidir. Ardıl çeviri kulaklık, mikrofon, ses geçirmez kabin gibi teknik ekipman gerektirmez. Ardıl çeviride aralıklarla konuşacak kişi ve tercüman arasındaki etkileşim çok önemlidir. Ardıl çevirmenin çok iyi not tutma becerileri geliştirmesi, konuşulan her şeyi hatırlamasını gerektirmez. Ardıl çeviride süre önemlidir.

x

Fısıltı Çevirisi

COVİD-19, bir simültane tercümanın değişmez mekanı büyük otel lobilerini ekranlara dönüştürdü. Simültane ve ardıl tercümanlarımız hızlı internet bağlantısı ve iyi bir organizasyon gerektiren bu hizmeti artık daha çok evlerinden sunuyor. Simültane çeviri talepleriniz için Hesaplı Çeviri’ye ulaşın, teknik altyapının yanı sıra en iyi çevirmenleri geçmiş iş deneyimleriyle birlikte sunalım. WhatsApp butonuyla ulaşın!

+

Eşlik Çevirisi

Deşifre hizmeti görüntü/ses kaydı çözümleme ve metne dönüştürme işlemidir. Televizyon, radyo kayıtları, seminer, konferans, eğitim programı, röportaj ve toplantı gibi etkinliklerden elde edilen ses kayıtlarını kapsar. Tüm deşifre hizmeti taleplerinizi, sürekli iş birliği yaptığımız serbest zamanlı 10 kişilik uzman ekiple karşılıyoruz. Türkçe, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve Arapça gibi dillerde deşifre hizmeti sunabiliyoruz.

Referanslarımız

Söz ve belgelerini bize emanet eden kurum ve kuruluşlar.

Emlak Konut İçin Yazılı Çeviri
OTİ Holding İçin Simultane Çeviri Hizmeti
Coral Travel için Simultane Çeviri Hizmeti
Kore firması CEV Enerji İçin Çeviri Hizmeti
Mex Logistics Firması İçin Çeviri Hizmeti
World Tourism Forum İçin Çeviri Hizmeti
OTİ Holding İçin Simultane Çeviri Hizmeti
People Make the Brand için Simultane Çeviri Hizmeti
Imperial Logistics şirketi için Yazılı Çeviri ve Simültane Çeviri Hizmeti
Dinamo Consulting İçin Yazılı Tercüme
TÜBİTAK MAM İçin Çeviri Hizmeti
Sözlü Çeviri

Sözlü Çeviri ve Teknoloji

Türkiye’nin dijital çeviri platformu Hesaplı Çeviri, bütçe dostu sözlü tercüme hizmetlerini alan uzmanı tercümanlarla sunuyor. Sizinle aynı dili konuşan profesyonel bir sözlü çeviri bürosu arayışındaysanız doğru adrestesiniz!

Neredeyse 7/24 buradayız 🙂

OFİS ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

09:00-20:00 (haftanın her günü)

Adres

Operatör Cemil Topuzlu Cd. No: 103, Beyazköşk Apt. D: 2, Caddebostan Mahallesi, Kadıköy, İstanbul, 34728